Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Олійник К. М. 
Вплив технології вирощування на формування продуктивності і якості зерна озимої пшениці сорту Поліська 90 / К. М. Олійник, В. В. Камінська // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 91-97. - укp.

Багаторічними дослідженнями, проведеними за умов Північного Лісостепу України на темно-сірому лісовому грунті в зернопросапній сівозміні, вивчено вплив різних доз добрив і загортання побічної продукції на щільність стеблостою, редукцію продуктивних стебел, на величину потенціалу колосу, формування врожаю та ступінь його реалізації залежно від попередника й системи захисту. Встановлено, що внесення добрив в одинарній дозі у поєднанні з хімічним захистом від хвороб, бур'янів і проти вилягання по гороху і кукурудзі на силос забезпечує отримання врожаю зерна відповідно 63,3 і 71,4 ц/га з умістом білка 11 - 12 % і кількістю клейковини, що відповідає сильним пшеницям.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ленчевський Є. А. 
Відображення поточного режиму роботи енергосистеми при застосуванні запропонованого методу телевиміру кута $E bold delta sub 1,2 між векторами вузлових напруг / Є. А. Ленчевський, В. К. Туваржієв, К. Л. Олійник // Пробл. заг. енергетики. - 2003. - № 9. - С. 67-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Ключ. слова: електромережі, інформаційний дисплей, моделювання, значення кута delta
Індекс рубрикатора НБУВ: З280.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Олійник К. С. 
Схильність до особистісних змінювань як чинник обрання фаху практичного психолога : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / К. С. Олійник; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. - К., 2010. - 17 c. - укp.

Розглянуто зміст поняття "особистісні змінювання". Експериментально доведено, що рефлексія конструктивного оцінювання ситуації, як чинника розвитку особистісних змін, сприяє професійному становленню майбутніх практичних психологів через формування почуття психологічної безпеки. Проаналізовано психологічні прояви особистісних змінювань: конструктивні та деструктивні. Визначено, що конструктивні особистісні зміни викликають появу почуття психологічної безпеки та реалізуються у формі певного рівня готовності приймати новий досвід і перебудовувати структуру власної особистості відповідно до вимог або будь-яких аспектів нової реальності. Встановлено, що конструктивний або деструктивний зміст особистісних змінювань може реалізуватися через такі стратегії: прийняття, заперечення, відчуження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р (4УКР)3 + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куровець І. М. 
Петрофізична зональність сарматських відкладів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину / І. М. Куровець, К. А. Олійник, Г. Й. Притулка // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2004. - № 3. - С. 25-36. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто і проаналізовано петрографічні особливості та петрофізичні властивості сарматських відкладів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину. Пісковики й алевроліти різнозернисті кварцові, олігоміктові, рідше поліміктові. Основними чинниками, які визначають петрофізичні властивості порід та їх мінливість на стадії літогенезу, є мінеральний склад породотворного матеріалу, характер і ступінь обкатаності кластичних зерен, палеогеографічні, тектонічні і гідрогеологічні особливості басейну седиментації та геохімічна обстановка в областях осадонагромадження. На підставі наведених результатів літолого-петрофізичних досліджень відзначено, що кращі колекторські властивості мають пісковики, складені більш крупними та відсортованими зернами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР3)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куровець І. 
Петрофізичні моделі складнопобудованих колекторів вуглеводнів / І. Куровець, Г. Притулка, О. Шеремета, О. Зубко, В. Осадчий, І. Грицик, О. Приходько, Г. Кос'яненко, П. Чепусенко, А. Шира, З. Кучер, К. Олійник // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 3/4. - С. 119-139. - Бібліогр.: с. 137-139 - укp.

Викладено методологію побудови геолого-петрофізичних моделей складнопобудованих колекторів із врахуванням їх літолого-фаціальних, структурно-текстурних особливостей. Оцінено вплив літогеодинамічних факторів на петрофізичні властивості теригенних і карбонатних порід-колекторів та побудовано петрофізичні моделі типу "керн-керн" і "керн-геофізика" для різних типів порід-колекторів. Запропоновано комплексні критерії виділення і методику діагностики карбонатних колекторів за даними геофізичних досліджень у сердловинах і петрофізики для Срібненського мегаатола ДДЗ. Розроблено схеми петрофізичної зональності неогенових і палеогенових відкладів Передкарпатського прогину та кам'яновугільних відкладів ДДЗ. Охарактеризовано термобаричні умови покладів вуглеводнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.440

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Притулка Г. 
До питання акустичної зональності баден-сарматських відкладів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину / Г. Притулка, К. Олійник // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2008. - № 1. - С. 67-77. - Бібліогр.: с. 75-76 - укp.

Спостережено чітку геоакустичну зональність баден-сарматських відкладів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину як по розрізу, так і по площі. Латеральна зональність порід пов'язана переважно з їх літофаціальною зміною, а вертикальна - як з літофаціальною генезою, так і катагенетичними перетвореннями порід з глибиною під дією температур і геологічних тисків. Виявлено, що основними чинниками, які впливають на акустичні властивості відкладів, є їх мінеральний склад, геостатичні тиски, пористість, тип флюїдонасичення, ступінь катагенетичних перетворень під час їх формування. Побудовано нормальні залежності пластових швидкостей порід від глибини їх залягання по окремих свердловинах і з'ясовано характер зміни параметрів цих залежностей по площі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР3)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Олійник К. А. 
Фінансове забезпечення малих сільськогосподарських підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. А. Олійник; Миколаїв. нац. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та методичні основи фінансового забезпечення малих сільськогосподарських підприємств (МСГП). Результатом дослідження є: визначення та характеристика змісту, складових елементів, основних форм та джерел фінансового забезпечення МСГП , а також методики його оцінюваня. Узагальнено теоретичні питання, що пов’язані з суттю та значенням МСГП у розвитку сучасної аграрної економіки. Досліджено та здійснено оцінку сучасного стану фінансового забезпечення МСГП. Оцінено обсяги та можливості державної фінансової підтримки МСГП Маньківського району Черкаської області. Проаналізовано рівень фінансування МСГП вітчизняними комерційними банками. Обгрунтовано напрями вдосконалення фінансового забезпечення МСГП та їх державної фінансової підтримки. Запропоновано методично-організаційні рекомендації щодо створення сільських кредитних кооперативів як інституту фінансової підтримки МСГП. Впроваджено результати у практику, що сприяє застосуванню сучасних підходів до вивчення та практичного розв’язання проблеми поліпшення фінансового забезпечення МСГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)324.3-93 + У9(4УКР)321.3-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Олійник К. М. 
Соціально-правова роль трудового договору в нових економічних умовах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. М. Олійник; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено актуальні теоретичні питанння, що стосуються ролі трудового договору за нових економічних умов. Розглянуто історичний аналіз розвитку вчення щодо трудового договіру, який є необхідним для визначення його юридичної природи та значення за умов ринкової економіки. Досліджено співвідношення принципів свободи праці та свободи трудового договору, що надало можливість визначити трудовий договір як соціальну угоду громадянина та юридичної або фізичної особи щодо визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень стосовно виникнення й існування майбутніх трудових відносин. Наведено ознаки та характеристики, за якими трудовий договір докорінно відрізняється від цивільно-правових договорів, пов'язаних з працею, оскільки він не є нормативним регулятором трудових відносин, а є фундаментом і підставою для їх виникнення. Доведено необхідність відмови від імперативності трудового договору як нормативного акту для індивідуально-правового регулювання. Умови трудового договору, що узгоджуються його сторонами, потребують відповідного юридичного оформлення під час прийому на роботу для здійснення правового регулювання виникаючих трудових відносин. В разі юридичного оформлення працівника на роботу права й обов'язки сторін трудових відносин слід регулювати (регламентувати) тільки централізованим та локальним законодавством щодо праці як специфічним методом правового регулювання трудових відносин. На підставі проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства щодо праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Давидюк Г. В. 
Вплив технологій вирощування на вміст мікроелементів і важких металів у рослинах пшениці озимої / Г. В. Давидюк, К. М. Олійник, І. І. Клименко // Агроекол. журн.. - 2019. - № 3. - С. 62-70. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено дослідження щодо впливу технологій вирощування різної інтенсивності на вміст мікроелементів і важких металів у зерні і соломі пшениці озимої та їх винос урожаем. Визначено, що із зростанням внесених доз добрив підвищується вміст важких металів і мікроелементів у зерні і соломі. Експериментально доведено, що досліджувані технології вирощування не забезпечували значного накопичення зерном пшениці озимої сорту Славна і Царівна елементів: міді, цинку, кадмію, марганцю та заліза. Визначено величини виносу мікроелементів і важких металів урожаєм зерна і соломи досліджуваних сортів пшениці озимої залежно від технології вирощування. Встановлено, що відчуження мікроелементів і важких металів урожаєм зерна і соломи цієї культури визначалось ступенем інтенсивності технології вирощування, величиною врожаю та біологічними особливостями сорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.32 + П212.1-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Руденко О. Г. 
Робастна ідентифікація об'єктів на основі мінімізації комбінованого функціоналу / О. Г. Руденко, О. О. Безсонов, Н. М. Сердюк, К. О. Олійник, О. С. Романюк // Системи оброб. інформації. - 2020. - Вип. 1. - С. 80-88. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто задачу ідентифікації параметрів лінійного об'єкта за наявністю негаусівських завад на основі мінімізації комбінованого функціоналу, який поєднує властивості МНК та МНМ та забезпечує робастність одержуваних оцінок. Досліджено статистичні властивості градієнтного алгоритму ідентифікації, в результаті чого визначено умови його збіжності в середньому і середньоквадратичному. Для дослідження властивостей в алгоритму використано функції Ляпунова. Одержано аналітичні оцінки неасимпотичних та асимптотичних значень помилки оцінювання параметрів і точності ідентифікації. Показано, що ці значення помилки оцінювання і точності ідентифікації залежать від вибору параметра змішування. Одержані оцінки є досить загальними і залежать від статистичних характеристик корисних сигналів і завад. Тому для їх практичного застосування слід скористатися оцінками цих параметрів. Результати експериментального дослідження властивостей алгоритму при ідентифікації об'єкту, вихід якого вимірюється з незалежним шумом з розподілом Релея, некорельованим з сигналами, свідчать про ефективність підходу, що розвивається. Одержані в роботі оцінки дозволяють досліднику при вирішенні практичних завдань попередньо оцінити можливості досліджуваного алгоритму і ефективність його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Руденко О. Г. 
Робастна ідентифікація об'єктів на основі мінімізації комбінованого функціоналу / О. Г. Руденко, О. О. Безсонов, Н. М. Сердюк, К. О. Олійник, О. С. Романюк // Системи оброб. інформації. - 2020. - Вип. 1. - С. 80-88. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто задачу ідентифікації параметрів лінійного об'єкта за наявністю негаусівських завад на основі мінімізації комбінованого функціоналу, який поєднує властивості МНК та МНМ та забезпечує робастність одержуваних оцінок. Досліджено статистичні властивості градієнтного алгоритму ідентифікації, в результаті чого визначено умови його збіжності в середньому і середньоквадратичному. Для дослідження властивостей в алгоритму використано функції Ляпунова. Одержано аналітичні оцінки неасимпотичних та асимптотичних значень помилки оцінювання параметрів і точності ідентифікації. Показано, що ці значення помилки оцінювання і точності ідентифікації залежать від вибору параметра змішування. Одержані оцінки є досить загальними і залежать від статистичних характеристик корисних сигналів і завад. Тому для їх практичного застосування слід скористатися оцінками цих параметрів. Результати експериментального дослідження властивостей алгоритму при ідентифікації об'єкту, вихід якого вимірюється з незалежним шумом з розподілом Релея, некорельованим з сигналами, свідчать про ефективність підходу, що розвивається. Одержані в роботі оцінки дозволяють досліднику при вирішенні практичних завдань попередньо оцінити можливості досліджуваного алгоритму і ефективність його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Савельєв Ю. В. 
Нові захисні матеріали для підвищення експлуатаційної надійності військових об'єктів / Ю. В. Савельєв, Л. А. Марковська, Н. Й. Пархоменко, О. Р. Ахранович, О. О. Савельєва, В. І. Литвяков, К. А. Олійник // Озброєння та військ. техніка. - 2020. - № 4. - С. 89-97. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

З метою підвищення експлуатаційної надійності військових об'єктів створені полі функціональні полі уретанові матеріали з високими показниками експлуатаційних і спеціальних властивостей для використання в якості захисних покриттів для забезпечення надійної пролонгованої експлуатації металевих, залізо бетонних, дерев'яних конструкцій, будівель та споруд за умов динамічних абіотичних, біотичних і техногенних навантажень. Польові випробування створених матеріалів, проведені на об'єктах СВ і МВС ЗСУ та УкрОборонПрому протягом 1 - 2 років, підтвердили високу ефективність створених матеріалів. Їх використання гарантує: надійну пролонговану експлуатацію металевих, залізобетонних конструкцій, будівель і споруд за умов динамічних абіотичних, біотичних і техногенних навантажень; високий ступінь безпеки обслуговування екіпажем об'єктів і пролонговане їх збереження наданням покриттю неслизьких властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Олійник К. М. 
Вплив технологій вирощування пшениці озимої на морфофізіологічні та агрохімічні аспекти формування врожаю / К. М. Олійник, Г. В. Давидюк, І. І. Клименко, О. С. Дем'янюк // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 95-105. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Для створення високопродуктивних посівів пшениці озимої, в яких би ефективно використовувались генетичний потенціал продуктивності сортів та грунтово-кліматичні умови Лісостепу, актуальним є вивчення та встановлення основних закономірностей формування елементів продуктивності культури упродовж вегетації у зв'язку із забезпеченістю її макро- і мікроелементами. Для вирішення цього завдання використовували польові, морфофізіологічні дослідження, методики хімічного, фізико-хімічного аналізу із застосуванням сучасних методів атомно-абсорбційної спектрофотометрії, полум'яної фотометрії і спектрометрії, математично-статистичний аналіз. Проведено дослідження щодо впливу технологій вирощування пшениці озимої на морфофізіологічні аспекти формування врожаю та забезпеченість рослин елементами живлення. Встановлено залежність між забезпеченістю основними елементами живлення пшениці озимої та формуванням елементів продуктивності на окремих етапах органогенезу. Морфофізіологічними дослідженнями доведено, що покращання умов живлення рослин за енергоощадної, інтенсивної та інтенсивних енергонасичених технологій надало змогу збільшити кількість квіток, які дійшли у своєму розвитку до XII етапу (зернівки) в колоссі обох порядків. Застосування інтенсивних енергонасичених технологій надало змогу збільшити щільність продуктивного стеблостою у порівнянні з контролем. Визначено, що кількість азоту, фосфору й калію, марганцю і заліза, яка використовувалась для формування основної продукції (зерна) змінювалась залежно від норм внесених добрив за відповідних технологій вирощування і зростала за інтенсивних енергонасичених технологій. Встановлено, що винос з урожаєм зерна і соломи міді й цинку мало залежав від технології вирощування. За високоінтенсивних технологій вирощування пшениці озимої рівень живлення макро- і мікроелементами позитивно впливав на густоту продуктивного стеблостою, кількість закладених квіток у конусі наростання стебел обох порядків і в кінцевому результаті на озерненість колосу і не виявляв обмежувальної дії на процес формування елементів продуктивності. Дослідження в цьому напрямі потребують подальшого продовження і можуть бути використані для формування системи удобрення в розробці інтенсивних технологій вирощування пшениці озимої.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
14.

Горбик П. П. 
Нові спеціальні матеріали та покриття, що ефективно поглинають електромагнітне надвисокочастотне та інфрачервоне випромінювання / П. П. Горбик, С. М. Махно, С. Л. Прокопенко, О. М. Лісова, Р. В. Мазуренко, С. П. Туранська, Г. М. Гуня, К. А. Олійник, Ю. М. Живець // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 2. - С. 94-100. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено найважливіші результати фундаментальних та прикладних досліджень Інституту хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України, спрямованих на розроблення нових перспективних спеціальних матеріалів і покриттів, що ефективно поглинають електромагнітне надвисокочастотне та інфрачервоне випромінювання, а також задовольняють певним вимогам щодо масогабаритних і кліматичних характеристик. Розробки антирадарних матеріалів і покриттів виконано в межах цільової науково-технічної програми НАН України "Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави". Випробування розробок здійснюються у співпраці з Воєнно-науковим управлінням Генерального штабу Збройних сил України, Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки Збройних сил України, Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Експлуатаційні параметри створених захисних покриттів надають змогу досягти зменшення радіолокаційної помітності сухопутних ОВТ, будівель, споруд тощо. Функція захисту в ІЧ-діапазоні та відповідність покриттів вимогам щодо застосування в авіаційно-ракетній та військово-морській галузях потребують подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7 + Ц5/7(4УКР)1/9 л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
15.

Горбик П. П. 
Нові наноструктурні фарбові антирадарні покриття та особливості їх використання / П. П. Горбик, С. М. Махно, С. Л. Прокопенко, Г. М. Гуня, К. А. Олійник, Ю. М. Живець // Озброєння та військ. техніка. - 2023. - № 3. - С. 81-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Експериментально досліджено можливості ефективного використання фарбових антирадарних покриттів, розроблених в Інституті хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України. Результати аналізу свідчать, що експлуатаційні параметри покриттів надають змог досягти зменшення радіолокаційної помітності сухопутних ОВТ, будівель, споруд тощо. Функція захисту в ІЧ-діапазоні та відповідність покриттів вимогам до застосування в авіаційно-ракетній та військово-морській галузях потребують подальших досліджень. Однак, використання розроблених захисних покриттів може бути доцільним для маскування "слабких місць" бортових і палубних конструкцій спеціальної геометричної форми сучасних малопомітних кораблів.



Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського